Zlato pro tým ČČK na zahraniční soutěži

Mezinárodní cvičení zdravotnických týmů Ride and Rescue proběhlo 1. září 2012 v rakouském Gross Enzersdorfu a blízkém okolí Vídně.

Soutěž, jejíž inspirací se stala již světově známá česká Rallye Rejvíz, prověřila schopnosti týmů na deseti soutěžních stanovištích s mnohdy velmi složitými úkoly. Český červený kříž se podílel na činnosti stanoviště „hromadné neštěstí – havárie českého minibusu“, kde zásah komplikoval soutěžícím nejen požár minibusu, počet deseti zraněných, ale i jazykové problémy, neboť figuranti pochopitelně mluvili česky. Fyzické síly závodníků prověřily i přesuny mezi stanovišti, neboť navzdory deštivému počasí a rozbláceným lesním cestám se týmy přesouvaly na kolech.

V silné konkurenci zdravotnických týmů bez lékaře, složených mnohdy z profesionálů ze záchranných služeb, z Rakouska, Maďarska a Litvy nakonec zvítězil Český červený kříž - družstvo Ústředního krizového týmu ČČK – Emergency Response Unit Czech Red Cross, ve složení Lucie Balarinová, Petra Dvořáková, Roman Kéval, pod vedením Marka Balického.

Blahopřejeme!