Známé tváře (opět) darovaly krev

Pozvání k bezpříspěvkovému odběru krve organizovanému Českým červeným křížem 10.8.2011 ve Fakultní Thomayerově nemocnici tentokrát přijala moderátorka Karla Mráčková, herečka Iva Pazderková, modelka Lucie Smatanová a nechyběli ani zkušení a pravidelní dárci Petr Vágner, Míra Hejda, Zora Kepková a Eva Čerešňáková.

Pravidelní dárci krve i prvodárci se společně odhodlali jít darovat krev a podpořit ve spolupráci s ČČK dobrou věc. „Přišla jsem darovat krev poprvé. Je pravda, že jsem se k odběru už dlouho odhodlávala, ale pracovní i rodičovské povinnosti jsou na denním pořádku, takže jsem ráda, že mi to dnes konečně vyšlo,“ uvedla Karla Mráčková, která sice měla z odběru obavy, ale nakonec zjistila, že odběr nebolí a s úsměvem a spokojeností odcházela z odběrové místnosti.

Darovat svoji krev chtěla i oblíbená herečka Iva Pazderková, na svůj odběr se těšila a strach určitě neměla. Bohužel se po odebrání vzorku krve a konzultaci s paní doktorkou dozvěděla, že se dnes k ostatním dárcům nepřidá. „Mrzí mě to, protože když mám čas, ráda podpořím dobrou věc a darovat krev je přirozená lidská záležitost. Nic nestojí a pomůže druhým,“ řekla Iva smutně.


Snímky z odběrové akce
Snímky z odběrové akce

I když se tedy nemohla přidat k ostatním dárcům, kteří dohromady darovali „pár“ litrů krve, podívala se alespoň s dalšími zvídavými jedinci, jak se z jejího vzorku krve zjišťuje krevní skupina.