Buďme v pohodě - akce nejen na podporu očkování proti covidu

V listopadu 2021 jsme pod názvem Vánoce v pohodě? zahájili program zaměřený na zpřístupnění očkování proti covid-19 a další zdravotní prevenci lidem, kteří žijí v geograficky vzdálených či sociálně vyloučených lokalitách.

Za období od 05.11.-21.12.2021 naše týmy vyjely celkem 21x do obcí v Ústeckém, Plzeňském, Libereckém a Olomouckém kraji. Podaly celkem 4.905 dávek vakcín proti covid-19. 

Na počátku roku 2022 jsme se rozhodli v tomto projektu, který získal podporu Mezinárodní federace ČK&ČP v Ženevě,  dále pokračovat až do listopadu. Jeho název je Buďme v pohodě... a zaměřuje se více na zdravotní prevenci

V rámci projektu je poskytováno měření krevního tlaku, hladiny krevního cukru, saturace kyslíkem i poradenství ke zdravotnímu stavu, můžete se dozvědět o první pomoci a zahrnuje i další aktivity. Kdo má zájem, může se také pobavit o očkování proti covidu-19 a případně se nechat na místě bez registrace naočkovat - ať již první, druhou nebo posilovací dávkou.

To vše je samozřejmě zcela zdarma.

Máte-li ve Vaší obci zájem, rádi za Vámi přijedeme. Výjezd našich mobilních týmů lze dohodnout na e-mailu dispecink@cervenykriz.eu.