Vánoce v pohodě? další akce na podporu očkování proti covidu

Do podpory očkování proti covid-19 se ČČK zapojil již v lednu 2021. Začátkem listopadu jsme se rozhodli zaměřit na zpřístupnění očkování a další zdravotní prevenci lidem, kteří žijí v geograficky vzdálených či sociálně vyloučených lokalitách - zahájili jsme projekt mobilních týmů pod pracovním názvem Vánoce v pohodě?

Za období od 05.11.-21.12.2021 naše týmy vyjely celkem 21x do obcí v Ústeckém, Plzeňském, Libereckém a Olomoucklém kraji. Podaly celkem 4.905 dávek vakcín proti covid-19.  Připočteme-li podporu očkování Oblastmními spolky ČČK, dostáváme se za rok 2021 k číslu 26 tisíc podaných dávek.


Vánoce v pohodě? další akce na podporu očkování proti covidu

Vánoce v pohodě

Očkování je zásadní zbraní pro zvládnutí pandemie covid-19, snižuje počty nemocných i hospitalizovaných. ČČK se u nás do jeho podpory zapojil od počátku - už 11. a 12.01.2021 vyjely první očkovací týmy v Praze a na Olomoucku s cílem umožnit očkování lidem v sociálních zařízeních či hůře dostupných místech. A zapojily se i další OS ČČK. Jen zdravotníci olomouckého OS ČČK již naočkovali 14.625 osob...

Stále však na mapě republiky zůstávají pomyslná bílá místa, zejména v obcích, odkud mají lidé do očkovacích center daleko... Epidemická situace se nadto dále zhoršuje. A blíží se Vánoce, které bychom asi všichni chtěli prožít v klidu a bez covidu. Snížit toto riziko můžeme společně!

V pátek 05.11.2021 tak ČČK zahájil další akci na podporu proočkovanosti nazvanou Vánoce v pohodě? 

Reagujeme tak na už zmínenou horší dostupnost očkování, ale také chceme lidem nabídnout i další aktivity k podpoře zdraví - od měření krevního tlaku, saturace 02, hladiny glukozy až po první pomoc. A samozřejmě očkování - ať již jednodávkovou vakcínou nebo podáním třetí posilující dávky.

Podborany - 05.11.2021

První den jsme začali v městech Podbořany (foto) a Kryry a nechalo se naočkovat 204 lidí. Zaměřujeme se na obyvatelstvo či zaměstnance firem - dohodli jsme se s Krajskou nemocnicí v Ústí nad Labem a oslovujeme starosty i místní zaměstnavatele. Velký zájem byl i o doprovodný preventivní program, lidé jeho kombinaci s vakcinací velmi kvitovali.

Projekt jsme začítkem prosince rozšířili z Ústeckého kraje i do kraje Libereckého a Plzeňského, těsně před Vánoci jsme přijeli na Olomoucko.

Na nás všech záleží, kdo bude mít Vánoce v pohodě. Tak sledujte, zda nezamíříme i do Vašeho města či obce...

Nezapomínejme ale ani na ostatní protiepidemická opatření - 3R+V - dbejme všichni dále zásad osobní hygieny (mytí rukou!) a omezme možné kontakty s nákazou, respirátory nosme tam, kde je to povinné, ale i jindy, např. ve společnosti více lidí. Buďme hodně na čerstvém vzduchu a v místnostech často větrejme.