Covid-19: spolupráce s Českou mincovnou pokračuje

Humanitární aktivity Českého červeného kříže a i složek Mezinárodního červeného kříže jsou podporovány také díky společnému projektu Florence s Českou mincovnou, spolupráci, která byla zahájena již v loňském roce. Zaměřena byla pochopitelně na podporu pomoci při epidemii Covid-19. 

Pandemie bohužel pokračuje i letos. Česká mincovna se rozhodla v rámci projektu Florence podpořit humanitární aktivity Červeného kříže dále tím, že z každé Sady oběžných mincí ČR 2021 věnuje ČČK 50 Kč.

Již poměrně velká část z letošní emise 4000 sad Oběžných mincí ČR 2021 je podle mluvčí ČM L. Klimentové závazně prostřednictvím e-shopu rezervována. Ale zájemci nemusí být smutní, vyprodáno ještě není. Do prodejen ČM v Praze, Brně a Jablonci se po březnové emisi dostanou stovky sad a zájemci si je hned po otevření prodejen budou moci pořídit.

Součástí projektu Florence je také ražba mosazných, stříbrných a zlatých medailí Děkujeme v dárkovém blistru, kde ze všech vyrobených předává mincovna 70, 200 a 500 korun ČČK na konkrétní projekty.

 

Jan Krause, hlavní technolog České mincovny, s letošní Sadou oběžných mincí ČR

Loni ČM předala výtěžek ve výši 170 000 korun pro ČČK a  2 000 euro pro Slovenský ČK z prodeje SOM k olympiádě a k mistrovství Evropy ve fotbale, které se kvůli pandemii nekonaly.