Když jde o život: kampaň ČČK a FTV Prima pokračuje druhou sérií

Videospot »Epileptický záchvat« s Tomášem Měcháčkem jako MUDr. Brejchou v hlavní roli

Ve spolupráci s Českým červeným křížem připravila televize Prima dalších pět osvětových spotů, které od 18. 1. 2019 mohou vidět diváci na obrazovkách druhé největší komerční stanice.

Hlavními aktéry instruktážních spotů jsou opět herci z oblíbeného seriálu Modrý kód, tentokrát David Gránský, Eva Burešová, Tomáš Měcháček, Ondřej Rychlý a Sandra Nováková.

V pětici spotů se diváci seznámí s poskytnutím první pomoci při epileptickém záchvatu, budou vědět, jak se zachovat při infarktu, jak ošetřit popáleniny či vytáhnout klíště. Poslední téma jim přiblíží, jak pomoci těm, kteří mají cukrovku.

Televizní kampaň bude letos doplněna o komunikaci v dalších online, tiskových a outdoorových médiích.

První řadu spotů mohli diváci sledovat od 9. 1. loňského roku.

Video Epilepsie vidíte přímo na této stránce, všechna ostatní z obou řad spotů můžete shlédnout na našich stránkách »zde«.

Cílem kampaně Když jde o život je minimalizovat strach lidí, že první pomoc nezvládnou a ukázat, že pomoct může naopak každý.

Pokračující kampaň je dalším prvkem projektu ČČK Výuka a poskytování první pomoci, jehož součástí je i známá aplikace První pomoc v mobilu. I zde však platí, že ideální je absolvovat také některý z kurzů první pomoci ČČK.

Společná tisková zpráva FTV Prima a ČČK z 18.3.2019