Máte už náš kalendář »Každý den je pro co žít« na rok 2019?

 

Český červený kříž provozuje prostřednictvím své dceřinné společnosti CCK servis domy pro bydlení seniorů.

Jedním z těchto zařízení jsou Domy pro seniory Hvězda v areálu ČČK v Praze 6. Již několikrát vznikl ve spolupráci s našimi seniory kalendář, který zachycuje jejich život.

I pro rok 2019 již máme připraven kalendář nazvaný Každý den je pro co žít. Zrodil se díky objektivu Ondřeje Košíka a tvářím čtrnácti seniorů, kteří u nás našli svůj domov.

Jaké je poselství kalendáře? Každý den je pro co žít a mít svá malá vítězství...

Bereme dny, jak přicházejí. Se všemi radostmi, starostmi i lidmi, kteří se v nich objevují. Mnohdy se však z maličkostí neumíme radovat, protože se častěji necháme pohltit malichernostmi. A vzácné lidi stojící při nás, považujeme za samozřejmost. Že by měl člověk žít tak trochu naopak, si uvědomíme s věkem.

Teprve až ve chvíli, kdy nám už není úplně do skoku, toužíme den co den vítězit nad drobnými překážkami, protože je stále pro co a pro koho žít. Skvělí lidé z Domu seniorů ČČK Hvězda, kteří s námi tento kalendář nafotili, jsou toho důkazem a pro každého z nás inspirací.

Kalendář jsme pokřtili 28.11.2018 na "Hvězdě" za přítomnosti Yvetty Simonové a Josefa Konečného, ředitele Úřadu ČČK.

Pokud jste si náš kalendář prohlédli a zaujal Vás, můžete si jej zakoupit (objednávka zde). Cenu si můžete určit sami a podpořit tak naše seniory.