Koronavirus - předcházejme šíření nákazy

Po jarním výrazném zeslábnutí epidemie covid-19 byl  05.05.2022 byl ukončen stav pandemické pohotovosti. V letních měsících nastal opět vzestup a následný pokles nákazy, od počátku září epidemie opět mírně posilovala a aktuálně opět slábne. Stále si však uvědomujme  nebezpečí covidu-19 a řiďme se obecnými hygienickými zásadami - dbejme všichni dále zásad osobní hygieny (mytí rukou!) a omezme možné kontakty s nákazou, roušky či respirátory, i když nejsou povinné, ale mohou být užitečné např. v hromadné dopravě či ve společnosti více lidí. Buďme hodně na čerstvém vzduchu a v místnostech často větrejme. Nechme se naočkovat! Od poloviny září jsou pro posilovací dávky dostupné modifikované vakcíny. Chovejme se rozumně.

Covid-19 zde s námi je a bude. Na našem chování záleží, v jaké síle se projeví.

Na případné zhoršení epidemické situace jsme připraveni i díky Vám reagovat - dozvíte se to zde, registrovaní dobrovolníci dostanou zprávu přímo.

  • Prodělali jste covid-19 a potýkáte se s následky onemocnění? Tomuto stavu se často říká „long covid“. Jak se projevuje a co proti přetrvávajícím potížím můžete dělat? Vydali jsme ve spolupráci s WHO právě pro Vás příručku s užitečnými tipy pro bezpečné cvičení. Podívejte se, jak můžete nepříjemné stavy provázející období po covidu-19 zmírnit:
Long covid - (samo)rehabilitace po prodělání covid-19

 


Na podzimní zhoršení pandemické situace 2021 jsme reagovali 2. vlnou školení dobrovolného pomocného zdravotnického personálu pro zdravotnická či sociální lůžková zařízení a výpomocí v nich: v listopadu a prosinci 2021 jsme vyškoli 200 dalších dobrovolníků a do více než 30 zařízení jsme vyslali dobrovolníky k obsazení 259 pozic. Od  konce 1. dekády prosince 2021 ale již vlna začala slábnout a počty hospitalizovaných se postupně snižovaly.

2. vlnu pomoci ve zdravotnických zařízeních jsme díky zlepšení epidemické situace ukončili v dubnu 2022.
Archivní podoba této stránky (do 05.05.2022)