Pomoc Ukrajině pokračuje: dodali jsme již deset sanitek

Pomoc Ukrajině pokračuje: dodali jsme již deset sanitek
Připraveny k odjezdu! Sanitky před Úřadem ČČK v Praze - již s ukrajinskými SPZ

Konflikt na Ukrajině se zvolna přesouvá do kategorie tzv. „zamrzlých válek“ a již dlouho neplní titulní stránky novin. Přesto na Ukrajině stále trpí lidé. Dlouhodobá pomoc Českého červeného kříže proto – po určité odmlce od poslední pomoci – dále pokračuje.

Dne 14.11.2018 ve 12:00 se na cestu vydala již jedenáctá zásilka pomoci. Stejně jako pomoc předchozí je cílena na podporu schopnosti Ukrajinského červeného kříže poskytovat zdravotnickou a humanitární pomoc. V Kyjevě byla předána 16.11.2018.

Předmětem této pomoci jsou tři automobily zn. Ford transit, které bude Ukrajinský červený kříž používat k přepravě raněných, jako mobilní ambulance a podobně.

V řadě míst se totiž zatím nepodařilo obnovit "normální" systém poskytování zdravotní péče a tak jsou zdravotnické jednotky Ukrajinského červeného kříže stále velmi potřebné.

Celkem tak díky pomoci ČČK putovalo na Ukrajinu již deset těchto sanitek. Personálem Ukrajinského červeného kříže jsou velmi oblíbeny a zasahovaly několikrát i přímo v místech bojů.

Tato pomoc v hodnotě 1.295.000 Kč byla plně financována z Fondu humanity ČČK, kde shromažďujeme finance i pro aktivity na Ukrajině. Věříme, že i ona pomůže strádajícím lidem.

Ikona dokumentu PDF Tisková zpráva ČČK z 15.11.2018

Podpořit pomoc ČČK na Ukrajině: 333999/2700 v.s.1502 | daruj on-line | QR platba